Приятелството с консумация за някои звучи като сбъдната мечта, обаче няколко филма и няколко истории от познати, могат да наведат човек на мисълта, че не винаги може и вълкът да е сит и агнето да е цяло.
Но ако сте сигурни, че това е формата на връзка, която искате да опитате, ето ви няколко съвета как да действате:
1. Не се влюбвайте:
Това е може би най-ключовото правило, което трябва да спазвате... и разбира се, най-трудното.
2. Бъдете емоционално зрели:
Разберете в каква връзка се забърквате от самото начало – в нея не се предполага, че ще има щастлив край, така че се задоволете просто с един ... задоволителен финал.
3. Установете правила:
Колко често можете да си звъните един на друг и кога ще се срещате. Тези правила не бива да са абсолютни закони, но и двамата трябва да направите съзнателен опит да ги следвате.
4. Не ставайте жадни за внимание:
Вашият приятел с консумация е ваш любовник – не му звънете нонстоп, когато нямате друга работа, за да се опитвате да си поговорите.
5. Пазете отношенията си в тайна:
Не го обсъждайте с останалите си приятели – клюките имат неприятния навик да се разпространяват като епидемия и много лесно може хем да засегнете своя любовник-приятел, хем да си набавите кофти репутация.
6. Не спете с двама приятели от една и съща група:
Това вече е прекалено рисковано и лесно ще ви хванат, особено ако и двамата се опитват да ви намигат и да ви се усмихват похотливо в един момент.
7. Овладейте ентусиазма си:
Да, имате шанса да сте във връзка без ангажименти, но не консумирайте всичките удоволствия от нея наведнъж – овладейте ентусиазма и либидото си, защото иначе рискувате бързо да ви омръзне или да изплашите партньора си за игра.
8. Не ходете по срещи:
Може да сте интимни, но това не означава, че трябва да покривате и останалите аспекти от една връзка. Разходките в парка, държането за ръка и вечерята на свещи нямат място при вас и само ще развалят връзката.
Останалото прочетете в Tialoto.bg
Автор: Ралица Солакова